Cilt Bakımı
Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

IŞILTILI BİR CİLT İÇİN CİLDİNİZİ ETKİLİ VE NAZİK BİR ŞEKİLDE ÖLÜ HÜCRELERDEN ARINDIRIN

Cilt bakımı nedir sorusunun cevabı, cildi iyileştirmek için düzenli olarak uygulanan bakımların tümüdür diyebiliriz kısaca. Bu bakımların içine temizleme, nemlendirme, maske gibi cildin yararına olan tüm bakımlar girer.

Cildin düzenli olarak  ölü hücrelerden arındırılması mevsimsel olarak sağlıklı bir cilt rejiminin  parçasıdır. Biyolojik yapımıza uyumlu temizleyiciler cildin ihtiyacına göre peeling öncesi temizleme işlemini nazik şekilde gerçekleştirir. Meyve asitlerinden oluşan temizleyicilerin doğal formlarını tercih etmemiz cildin nazikçe temizlenmesini sağlayacaktır. Örneğin acıbademden elde edilen Mandelik asidin vücudumuzda üretilen formu L-Mandelik asittir bu  doğal form  tahrişi en aza indiren ve bizde üretilen form olduğu için cildimize de hassas davranır. Cilt temizliğinin ikinci ve önemli aşaması  peeling (cildin ölü hücrelerden arındırılması) işlemidir.

Cildiniz hassas olmadıkça, peeling cildinizin  daha parlak ve genç görünmesini sağlarken  pürüzsüz ve daha sağlıklı görünen bir cilde ulaşmanıza yardımcı olur, ancak dikkatli yapılmalıdır yaz aylarında doğal  jojoba taneli ya da bambu taneli peelingleri tercih etmemiz cildimizin doğal parlaklığını cilde zarar vermeden gerçekleştirecektir. Kış aylarında güneş ışınlarının minimize olması ile cildi sonrasında koruyabilme şansımız yüksek olduğundan, kimyasal peelingleri tercih edebiliriz . Amaç, cildin canlı tabakasına zarar vermeden cilt hücrelerinin dış katmanını cilt yüzeyinden temizlemektir.